• Kim będę w przyszłości?

5 grudnia 2023 roku uczniowie klas 7- 8 Szkoły Podstawowej nr 1 w Zagnańsku wzięli udział w zajęciach mających na celu wsparcie ich w wyborze swojej drogi zawodowej po ukończonej szkole podstawowej.

Spotkanie rozpoczeeliśmy z doradcami Miejskiego Urzędu Pracy w Kieleckim Parku Technologicznym, które dotyczyło komunikacji oraz wartości dyskusji w dzisiejszym świecie. Młodzież aktywnie uczestniczyła w warsztatach.
        Następnie przeszliśmy do budynku CK Technik, gdzie uczestnicy zajęć zapoznali się z różnymi zawodami. Zwiedziliśmy pracownie: technika stylisty, technika przemysłu mody, technika mechatroniki, mechanika, pracownie obróbki tokarskiej. Dzieciom szczególną przyjemność sprawiły spotkania z innymi uczniami, których mogły obserwować w czasie zajęć praktycznych.
        Zajęcia te odbyły się w ramach zajęć doradztwa zawodowego.

Dziękujemy serdecznie Panu Arturowi Kudzi, Dyrektorowi Miejskiego Urzędu Pracy za zaproszenie. Jest nam tym bardziej miło, że jako absolwent naszej szkoły zawsze o nas pamięta.

Maria Sikora
        klasa 7