• Klauzula informacyjna dla uczniów rodziców-opiekunów dotycząca zdalnego nauczania

•

Klauzula informacyjna dla uczniów rodziców-opiekunów dotycząca zdalnego nauczania.

W związku z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku
          z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L111/38 DZ.U. UE), zwanego ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych” RODO” informujemy, że:

1. Administratorem Danych Osobowych uczniów oraz ich rodziców (prawnych opiekunów) jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Zagnańsku (Chrusty, 26-050 Zagnańsk).
          2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych  pod adresem adres e-mail: inspektor@cbi24.pl
          3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego w formie zdalnego nauczania.
          4. Podstawą przetwarzania danych osobowych uczniów i ich rodziców /opiekunów prawnych jest Rozporządzenie Min. Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r  w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
          5. Dane osobowe uczniów oraz ich rodziców (prawnych opiekunów) pozyskane dla potrzeb realizacji zdalnego nauczania przechowywane będą do czasu ustania czasu odwołania stanu epidemii w naszym kraju.
          6. Z wyjątkami określonymi w przepisach prawa posiada Pani/Pan prawo: dostępu do treści danych,  sprostowania danych , usunięcia danych , ograniczenia przetwarzania danych , do przenoszenia danych , wniesienia sprzeciwu ,  do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
          1. Konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak dostępu do zajęć realizowanych przez Szkołę w ramach zdalnego nauczania.
          2. Administrator może przekazać Państwa dane innym podmiotom na podstawie przepisów prawa lub powierzyć podmiotom świadczącym usługi na podstawie umowy powierzenia przetwarzania danych.
          3. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
            (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
          4. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, lecz nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w  tym profilowaniu.