• Zakończenie roku szkolnego

          • Zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022. Uroczyste pożegnanie miało miejsce w piątek 24 czerwca. Uczniowie naszej szkoły otrzymali świadectwa, a wraz z nimi promocję do kolejnej klasy.
            W czasie uroczystości pani dyrektor Marta Majkowska, w towarzystwie wychowawców klas oraz przewodniczącego rady rodziców, rozdała świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody dla tych uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce.

            Najwyższą średnią ocen w naszej szkole osiągnęła uczennica klasy VIII, Wiktoria Haba. W związku z tym została zgłoszona do Stypendium Wójta Gminy Zagnańsk.

            Wśród wyróżnionych uczniów znaleźli się:

            Kasa I

            Kacper Kula
            Marcin Górzyński
            Filip Kurek
            Oliwier Rzońca
            Radosław Wrona

            Klasa II

            Aleksander Rzepka
            Pola Rzepka
            Oskar Borowiec
            Zofia Gonciarz
            Marek Gonciarz
            Filip Haba

            Klasa III

            Henryk Wesołowski
            Wiktor Zagdański
            Mieszko Salwa
            Wojciech Łoboda
            Emilia Łoboda
            Maja Kurek
            Zuzanna Borowiec
            Dawid Waniak
            Sofiia Brovchenko
            Weronika Zapała

            Klasa IV

            Grabka Marcelina
            Kowalska Amelia
            Malinowski Dominik
            Mołdawska Aleksandra
            Sikora Amelia
            Skrzyniarz Nikodem
            Tkacz Maja
            Yevtukh Dariia

            Klasa V

            Cieślik Maja
            Kuliński Jakub
            Maria Mendalska
            Maksymilian Salwa
            Sikora Maria

            Klasa VI

            Nadia Rzepka

            Klasa VIII

            Wiktoria Haba
            Wiktoria Dziubańska

            W podsumowaniu pani dyrektor podziękowała wszystkim uczniom i nauczycielom za całoroczną pracę. Pogratulowała sukcesów i osiągniętych wyników w nauce.
            Nie mogło zabraknąć podziękowań również dla rodziców, którzy w różny sposób wsparli szkołę w minionym roku szkolnym. Szczególne podziękowania otrzymała pani Barbara Milcarz, była nauczycielka naszej szkoły, która, jako wolontariusz uczyła języka polskiego dzieci z Ukrainy.

            Na zakończenie uroczystości uczniowie klasy VII pożegnali absolwentów naszej szkoły krótkim programem artystycznym. Podziękowali za wspólnie spędzone lata i życzyli sukcesów w życiu osobistym i dalszej edukacji szkolnej.  

          • Dla każdego coś dobrego!

          • Pod takim hasłem – 14 czerwca 2022 r. dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz 21 czerwca 2022 r. dla uczniów klas I-III – odbyły się w naszej szkole spotkania promujące zdrowe odżywianie.

            Dzieci zapoznały się z piramidą żywienia i wysłuchały prelekcji pielęgniarki na ten temat. Spotkaniu towarzyszyły zabawy przy wtórze piosenek Witaminki i Piosenki o niezdrowym jedzeniu. Uczniowie samodzielnie przygotowali owocowe szaszłyki, warzywne jeżyki oraz sporządzili obrazkowe kanapki,  które spałaszowali z ogromnym  apetytem. Radosne uśmiechy  i satysfakcja    z samodzielnie przygotowanych przekąsek wskazywały na to, że były to bardzo zdrowe warsztaty.

            Pączek niech się dowie, że wybieram zdrowie!
            Frytka niech się dowie, że wybieram zdrowie!

            Tak trzymać! Dziękujemy za aktywny udział.

        • Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej
          • Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej

          • Z radością informujemy, że znane są już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”. Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się dużą wiedzą, uzyskując bardzo wysokie wyniki. Pragniemy złożyć gratulacje wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, wykazując zaangażowanie w naukę i ambicję.

            Wyniki

            Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”

            w roku szkolnym 2021/2022 (sesja wiosenna)

            Laureaci

            1. Kacper Kula – kl. I

            2. Filip Lisowski – kl. I

            3. Oliwier Rzońca – kl. I

            4. Filip Kurek – kl. I

            5. Marcin Górzyński – kl. I

            6. Radek Wrona – kl. I

            7. Zofia Gonciarz – kl. II

            Wyróżnienia

            1. Roma Yevtukh – kl. I

            2. Marek Gonciarz – kl. II

            3.Aleksander Rzepka – kl. II

            4. Pola Rzepka – kl. II

            5. Filip Hab

          • Poznajemy nasz region – wycieczka na Święty Krzyż

          • 14 czerwca zwiedzaliśmy Święty Krzyż, symbol Gór Świętokrzyskich. Uczniowie klas IV – VIII wraz z opiekunami rozpoczęli swoją wyprawę od kamiennego posągu Emeryka w Nowej Słupi, skąd królewskim szlakiem udali się na Łysiec, gdzie znajduje się Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Uczniowie poznali ciekawą, aczkolwiek burzliwą historię tego miejsca, które nie zawsze było tylko klasztorem, ale także przez wiele lat ciężkim więzieniem. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć Relikwię Drzewa Krzyża Świętego, od której pochodzi nazwa gór oraz całego regionu. Najodważniejsi zwiedzali kryptę Księcia Jeremiego Wiśniowieckiego i weszli na wieżę klasztorną, aby podziwiać piękno ziemi świętokrzyskiej. Dużym zainteresowaniem cieszyło się muzeum przyrodnicze, w którym prezentowany jest niezwykle bogaty świat przyrody Puszczy Jodłowej. Wycieczka wzbogacona została legendami i wieloma ciekawostkami o Górach Świętokrzyskich, które przedstawiali: uczennica klasy VIII - Wiktoria Haba i nauczyciel Roman Piskulak.

            Wyprawę zakończyliśmy zwiedzaniem gołoborza - najbardziej charakterystycznego elementu przyrody nieożywionej znajdującego się na terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego.

          • Szachowe zmagania w naszej szkole

          •  

             W czerwcu po raz kolejny w naszej szkole odbyły się: Szkolny Turniej Szachowy oraz Szkolny Turniej Warcabowy przygotowane i przeprowadzone przez opiekuna Szkolnego Koła Szachowego Romana Piskulaka. Tegoroczna edycja miała charakter międzynarodowy, ponieważ do rywalizacji przystąpili także, uczący się w naszej placówce, uczniowie z Ukrainy. Zaproszenie do udziału w zawodach przyjęło 54 uczniów podzielonych na dwie grupy wiekowe: klasy I – III, klasy IV – VIII. Zwycięzcy w turnieju warcabowym:
            grupa młodsza: I miejsce – Henryk Wesołowski (kl. III), II miejsce – Julia Skrzypczyk (kl. II), III miejsce – Aleksander Rzepka (kl. II);
            grupa starsza dziewczęta: I miejsce – Gabriela Pabjan (kl. VIII), II miejsce – Amelia Sikora (kl. IV), III miejsce – Maria Sikora (kl. V);
            grupa starsza chłopcy: I miejsce – Krystian Zapała (kl. IV), II miejsce – Dawid Skrzypczyk (kl. IV), III miejsce – Nazar Starovetsky (kl. V).
            W turnieju szachowym w grupie młodszej: I miejsce – Filip Haba (kl. II), II miejsce – Aleksander Rzepka (kl. II), III miejsce – Antoni Adamczyk (kl. III); w grupie starszej: I miejsce – Oskar Marcisz (kl. VIII), II miejsce – Jakub Kuliński (kl. V), III miejsce – Krystian Zapała (kl. IV). Turniej odbył się w miłej atmosferze, a rozgrywane partie stały na dobrym poziomie.

            Dyplomy i upominki wręczała dyrektor szkoły Marta Majkowska. Gratulując zwycięzcom, podkreśliła ogromne znaczenie tych dyscyplin sportu oraz fakt, że w placówce jest tak liczna grupa interesująca się szachami i warcabami - tą pożyteczną formą spędzania wolnego czasu.

            Roman Piskulak

          • Sukces naszej uczennicy

          • Uczennica klasy VI, Nadia Rzepka, zakwalifikowała się do finału I Międzyszkolnego Konkursu Poezji Śpiewanej i Mówionej, który odbył się 10 czerwca 2022 r. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 12 im. Bohaterów Westerplatte w Kielcach. Patronami konkursu było Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
            W finale konkursu Nadia zaśpiewała piosenkę zespołu The Beatles „Let it Be”, za którą jury przyznało jej wyróżnienie w grupie wiekowej klas IV – VIII.
            Uczennica przygotowywała się do konkursu pod kierunkiem pani Magdaleny Gareckiej oraz pani Doroty Sabat (oprawa muzyczna).
            Serdecznie gratulujemy!

          • Dzień Matki

          • W kalendarzu jest wiele dat, ale tymi najpiękniejszymi są Dzień Mamy i Dzień Taty. Z tej okazji uczniowie młodszych klas zaprosili swoich rodziców na wspaniałe przedstawienie. Dzieci podziękowały im za miłość i troskę śpiewając piosenki i recytując wiersze. Na zakończenie mamy i tatusiowie otrzymali od swoich pociech własnoręcznie wykonane upominki.

          • Harcerski Eko Biwak

          • 11 i 12 czerwca (sobota, niedziela) odbył się Eko Biwak pod hasłem PRZYSTANEK BELNO. Uczestniczyli w nim harcerze i zuchy z 27DH im. Tadeusza Kościuszki działającej przy SP nr1 w Zagnańsku oraz dla Szczepu Żółto Czerwony Płomień ze Skarżyska Kamiennej. Drużynę oraz Szczep prowadzi phm. Sławomir Biernat, który przygotował także program biwaku, w czasie, którego uczestnicy biwaku doskonalili swoją wiedzę z zakresu ekologii i przyrody. Biwak nie mógłby się odbyć bez pomocy i zaangażowania wielu osób, które wsparły organizatorów w przygotowaniu atrakcyjnych zajęć i zapewnienia bezpieczeństwa.  
            Pan Robert Jaros, leśniczy Leśnictwa Adamów, zabrał uczestników na wspaniałą, leśną wędrówkę, w czasie, której harcerze i zuchy podziwiali piękno świętokrzyskiej przyrody. Po leśnych wędrówkach przyszedł czas na pyszną świętokrzyską zalewajkę, przygotowaną przez panią Łucję Dobosz Drogosz i panią Annę Kowalską z Koła Gospodyń Wiejskich Dary Lasu. Pan Rafał Okła wspólnie z panią Grażyną Okłą, zaprezentowali kolekcję motyli i przeprowadzili warsztaty pt. „Motylem Jestem”. W godzinach popołudniowych druhny i druhowie odwiedzili Zieloną Chatę, do której harcerze zostali zaproszeni przez państwa Władysława i Lilię Kowalewskich. Wysłuchali tam ciekawych opowieści gospodarzy o ziołach, kwiatach, owocach i warzywach oraz ich leczniczych właściwościach. Wieczorem, w czasie biwakowego ogniska, zuchów i harcerzy, odwiedził ks. Marek Łosak, który jest opiekunem duchowym drużyny.
            Eko Biwak PRZYSTANEK BELNO mógł się odbyć w bezpiecznym miejscu dzięki uprzejmości pani Malwiny Kowalskiej, kierownik WTZ Belno, oraz pani Elżbiecie Ślewie, prezes Stowarzyszenia Braterskie Serca.
            Harcerze i zuchy z 27DH im. Tadeusza Kościuszki działającej przy SP nr1 w Zagnańsku oraz dla Szczepu Żółto Czerwony Płomień ze Skarżyska Kamiennej pragną serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby Eko Biwak był bezpieczny i pełen atrakcji, a czas tam spędzony przyniósł wiele nowych doświadczeń.
            Serdeczne podziękowania druhny i druhowie kierują również do pani Elżbiety Korus, dyrektor departamentu Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej oraz pana Roberta Hanulaka, radnego Gminy Zagnańsk za odwiedziny i przygotowanie niespodzianek.

            Z harcerskim pozdrowieniem.

            Czuwaj!

          • Gminny konkurs na zbiórkę makulatury i EKO-ZABAWKĘ

          • Mamy zaszczyt poinformować, że dnia 1 czerwca 2022 roku otrzymaliśmy zaproszenie do Urzędu Gminy w Zagnańsku, gdzie odbyła się wyjątkowa uroczystość. Nasi uczniowie otrzymali z rąk Wójta Gminy Zagnańsk, Pana Wojciecha Ślefarskiego, cenne i praktyczne nagrody. W tegorocznej zbiórce makulatury wzięło udział 26 uczniów i nikt nie wyszedł z pustymi rękami!

            Największą ilość makulatury w poszczególnych grupach wiekowych zgromadzili: Henryk Wesołowski (klasa III), Jakub Kuliński (klasa V) i Bartosz Wroński (klasa VII). Natomiast eko-zabawkę z surowców wtórnych wykonało 21 uczniów, zaś najciekawsze prace zostały przygotowane przez Dawida Waniaka (klasa III) i Marię Sikorę (klasa V). Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i gratulujemy pięknych nagród.

            Odpowiedzialni: Bogusława Misterkiewicz (eko-zabawka) i Grażyna Okła (zbiórka makulatury)

             

          • Projekt edukacyjny „Centrum Mistrzostwa Informatycznego”

          • W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła przystąpiła do projektu "Centrum Mistrzostwa Informatycznego" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020.
            Zajęcia koła informatycznego prowadziła pani Milena Borowiec, która w ramach grantu uczestniczyła w dwusemestralnym, certyfikowanym kursie (288 h – 6 spotkań stacjonarnych, 12 e-learning)   prowadzonym na Politechnice Łódzkiej. Celem zajęć było przygotowanie uczestników do prowadzenia zajęć z algorytmiki i programowania.

            Kurs w zdecydowanej większości (210 h) poświęcony był zagadnieniom algorytmiki wraz z niezbędnymi uzupełnieniami z dziedzin pokrewnych, głównie matematyki dyskretnej. Zdobyta wiedza pozwala uczestnikom kursu na prowadzenie kół informatycznych dla dzieci i młodzieży
            Każdy uczestnik grantu otrzymał zestawy edukacyjne do kształcenia uczniów z wykorzystaniem programowalnych systemów robotycznych. Zestawy te są dostosowane do wieku dzieci, które uczęszczały na zajęcia koła informatycznego.
            Dzięki udziałowi w projekcie „Centrum Mistrzostwa Informatycznego”, uczniowie, którzy uczęszczali na zajęcia koła informatycznego mają nie tylko możliwość rozwoju swoich zainteresowań i talentów, ale również szansę na wykorzystanie i sprawdzenie swojej wiedzy w zawodach algorytmicznych i projektowych.

            W zajęciach koła informatycznego wzięli udział uczniowie z klasy IV: Amelia Sikora, Nikodem Skrzyniarz, Aleksandra Młodawska, Anna Durlik, Dominik Malinowski, Krystian Zapała; z klasy V: Maria Sikora, Maria Mendalska, Maja Cieślik, Adam Wrona, Jakub Kuliński, Patrycja Kopeć; oraz z klasy VII Bartosz Wroński.

          • Świętokrzyska Olimpiada Łamigłówek

          • Uczennice Maria Sikora - klasa 5 oraz Wiktoria Haba - klasa 8 zakwalifikowały się do finału drugiej edycji Świętokrzyskiej Olimpiady Łamigłówek, w kategoriach wiekowych MatłamekII – klasy IV–VI MatłamekIII – klasy VII–VIII szkół podstawowych. Dziewczynki przygotowywały się do konkursu pod opieką pani Mileny Borowiec, nauczyciela matematyki.
            W rozgrywkach finałowych, które odbyły się 1 czerwca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, Wiktoria Haba zdobyła II miejsce w swojej grupie wiekowej. Maria Sikora otrzymała wyróżnienie.
            Celem konkursu jest popularyzacja matematyki, zachęcenie do rozwiązywania zadań logicznych i łamigłówek oraz rozwijanie logicznego myślenia i zainteresowań matematycznych poprzez zabawę Olimpiada skierowana jest dla uczniów z województwa świętokrzyskiego.

            Organizatorami wydarzenia było Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Współorganizatorem jest Wydawnictwo LOGI.

          • Dzień Dziecka

          • 1 czerwca wszystkie dzieci mają swoje święto. W naszej szkole to również był niezwykły dzień. Dopisała nam pogoda, humory i energia do sprawdzenia swoich sił w piłce nożnej, siatkówce i innych zabawach sportowych. Nie mogło również zabraknąć rozgrywek szachowych i warcabowych. Najmłodsi obejrzeli pokaz puszczania baniek mydlanych, rywalizowali w konkursach plastycznych i tanecznych. Uczniowie starszych klas wykonali plakat promujący zdrowy tryb życia „Nie pijcie, nie palcie, sport uprawiajcie”.

          • Dzieci Dzieciom

          • Świetlica szkolna przyłączyła się do akcji KoloroweOnko. Dzieci przygotowały kartki z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia oraz ze słowami wsparcia dla małych pacjentów oddziału onkologicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Ten drobny gest uświetnił dzień, który powinien być radosny i szczęśliwy dla wszystkich dzieci.
            Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i empatię, a dzieciom zmagającym się z chorobą życzymy szybkiego powrotu w ramiona rodziców. Trzymamy kciuki za Wasze marzenia. Niech się spełniają!

            Opiekunowie świetlcy

          • Z wizytą w OSP

          • Bije dzwon na alarm,

            już śpieszą strażacy.

            Czasem w nocy - ze snu

            czasem w dzień do pracy.

            Śpieszą na ratunek:

            tam płonie zagroda!....

            Najmłodsi uczniowie nasej szkoły skorzystali z zaproszenia zaprzyjaźnionej OSP w Zagnańsku - Chrustch i odwiedzili remizę straży pożarnej. Dzieci poznały pracę strażaka, obejrzały wozy i sprzęt, który wykorzystują w swojej pracy. Maluchy mogły również zobaczyć strażaków przy gaszeniu ognia.
            Ta wizyta na długo zostanie w pamięci.

            Dziękujemy dzielnym druhom za zaproszenie oraz ich oddaną służbę!