• I ty możesz zostać Szkolnym Mistrzem Tabliczki Mnożenia

• 5 października to szczególna data dla miłośników matematyki. W tym dniu odbył się szkolny konkurs pod hasłem ”I ty możesz zostać Szkolnym Mistrzem Tabliczki Mnożenia”.
            Tegoroczny konkurs przeprowadzony został za zasadach popularnej gry telewizyjnej „1 z 10”. Uczestnicy szkolnego finału wyłonieni zostali w eliminacjach klasowych. Każdą klasę III - VIII reprezentowało dwoje dzieci. Uczniowie odpowiadali na pytania i rozwiązywali zagadki matematyczne, Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwała pani Jolanta Kuta. Pomocą służyła Maria Sikora, uczennica klasy VII, która zadbała o to, aby rywalizacja przebiegała w miłej atmosferze na zasadach „fair play”.

Oto wyniki szkolnego konkursu ”I ty możesz zostać Szkolnym Mistrzem Tabliczki Mnożenia”

I miejsce i tytuł Szklonego Mistrza Tabliczki Mnożenia otrzymał Michał Mendalski, uczeń klasy V.

II miejsce - Maksym Brevko, uczeń klasy VII.

II miejsce - Maria Mendalska, uczennica klasy VII.

Zwycięzcy nagrodzeni zostali upominkami, które zostały wręczone przez panią dyrektor Martę Majkowską oraz panią Jolantę Kuta, organizatora konkursu.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w matematycznych zmaganiach.

Dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

Organizator konkursu

• Dzień Drzewa

• 11 października młodsi i starsi przyrodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zagnańsku kolejny raz wybrali się do Nadleśnictwa Zagnańsk, by tam, w pięknej scenerii i miłej atmosferze, pokłonić się dostojnym, choć milczącym jubilatom, którzy właśnie przeżywali swoje święto.

Warto nadmienić, że Dzień Drzewa obchodzony jest na świecie od dwudziestu lat. W tym czasie posadzono już miliony drzewek, zaś te wyprodukowały dla nas miliony ton życiodajnego tlenu. Ożywiły też nadmiernie zurbanizowany krajobraz, dodając tu i ówdzie świeżych, zielonych akcentów.

I tym razem wizyta w Nadleśnictwie obfitowała w atrakcje i niespodzianki. Najpierw dzieci mogły spróbować swych sił w posługiwaniu się kosturem, czyli specjalnym narzędziem do sadzenia. Okazało się to trudnym i wymagającym zadaniem, ale nikt nie narzekał, bo przecież chodzi tu o zdrowie całej planety. Niezbędnych instrukcji udzieliły panie Iwona Karyś-Szostek i Katarzyna Dudek.

Równie interesujące były opowieści pracowników Straży Leśnej, którzy mają w swych szeregach wyjątkowego służbistę – jest to wyszkolony do walki ze złodziejami piękny owczarek niemiecki. Zgromadzeni mogli podziwiać próbkę jego niezwykłych umiejętności oraz zaznajomić się z tajnikami pracy strażnika. Potem było wspólne ognisko, pieczenie jabłek, pianek i kiełbasek oraz dużo zdrowego śmiechu. Nie zabrakło również fantastycznych upominków od Organizatora.

Bardzo dziękujemy Nadleśnictwu Zagnańsk za to pouczające spotkanie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne!

Rafał Okła

• Spotkanie z przedstawicielami policji

• 10 października 2023 r. odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z przedstawicielami policji. Podczas zajęć mundurowi przypomnieli dzieciom zasady, których należy przestrzegać, aby bezpiecznie dotrzeć do szkoły. Podkreślili, jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego. Policjanci przypomnieli także o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia.

Nieco inny charakter miało spotkanie z uczniami klas starszych. Jego tematem było bezpieczeństwo uczniów, przemoc i agresja występująca wśród uczniów w szkole oraz w intrenecie. Policjanci wyjaśnili uczniom wiele pojęć związanych ze zjawiskiem przemocy w sieci, co mogą a czego nie powinni robić w sieci. Uczniowie zostali też poinformowani o konsekwencjach prawnych nagannych zachowań.

Zajęcia były jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu wychowawczo - profilaktycznego naszej szkoły.
            Serdecznie dziękujemy przedstawicielom policji za wizytę w naszej placówce szkolnej.

• UWAGA!

• Od poniedziałku, 16 października, zmiana planu lekcji.

Prosimy zapoznać się ze zmianami.

• Dzień Chłopaka. Dzień Krawata

• 29 września to w naszej szkole Dzień Chłopaka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Krawata. Do akcji włączyli się wszyscy uczniowie i nauczyciele. Ten wyjątkowy dzień promował hasło: Kto w krawacie przyjdzie ubrany, nie będzie na lekcjach pytany! Wszyscy uczestnicy wyglądali naprawę męsko.

Samorząd Uczniowski dziękuje za liczne zaangażowanie i dobrą zabawę.

Męskiej części naszej społeczności szkolnej życzymy wielu sukcesów, samych radosnych dni i dużo uśmiechu.

• Europejski Tydzień Sportu # BeActive

• Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu Szkolnego pod hasłem #BeActive. Wydarzenie jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną.

28 września uczniowie rywalizowali w wielu konkurencjach sportowych. Poprzez zabawę i zdrową rywalizację utrwalali nawyki aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

Nad całością podejmowanych działań czuwali pani Aneta Kuc oraz pan Sławomir Biernat.

• Świętokrzyski Kongres Samorządów Uczniowskich

• 26 września w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim odbył się Świętokrzyski Kongres Samorządów Uczniowskich.
            Celem Kongresu było zwiększenie efektywności działań samorządów uczniowskich, zachęcanie młodych ludzi do większego zaangażowania w działania swoich społeczności szkolnych oraz lokalnych, doskonalenie umiejętności działania zespołowego tworzenia silnej społeczności uczniowskiej, współpraca, a także budowanie świadomości obywatelskiej wśród rówieśników. Spotkanie było okazją do dyskusji oraz wymiany dobrych praktyk w zakresie funkcjonowania samorządów uczniowskich.
            Spotkanie było bardzo interesujące i wiedzą zdobyta na Kongresie na pewno zostanie wykorzystana w naszej szkole.