• Sukcesy Szachistów

• 14 lutego reprezentacja szkoły w składzie: Marcin Górzyński – kl. II, Aleksander Rzepka – kl. III, Nikodem Skrzyniarz – kl. V, Krystian Zapała – kl. V, Jakub Kuliński – kl. VI, Maksymilian Salwa – kl. VI wzięła udział w  I Gminnym Turnieju Szachowym im. Majora Zbigniewa Mielczarka o Puchar Wójta Gminy Zagnańsk, który odbył się w SP w Kajetanowie.
            Zawodnicy rywalizowali w trzech grupach wiekowych, a najlepsze wyniki  uzyskali: w grupie klas 0 – II Marcin Górzyński zajął drugie miejsce, w grupie klas III – V Nikodem Skrzyniarz piąte miejsce, a w grupie klas VI – VIII Maksymilian Salwa siódme miejsce.

NASZE WYNIKI W ŚWIĘTOKRZYSKIEJ LIDZE SZACHOWEJ

Szkoła bierze udział w szachowych zmaganiach w III Świętokrzyskiej Międzyszkolnej Lidze Szachowej.  Szkolne koło szachowe wystawiło drużyny
            w dwóch grupach wiekowych.

15 lutego uczniowie rozegrali czwarty turniej. Najlepsze wyniki uzyskali w grupie klas IV – VI uczeń Maksymilian Salwa - 4. miejsce, a w grupie klas 0 – III uczeń Filip Haba - 8. miejsce.

Roman Piskulak
            Opiekun Szkolnego koła szachowego

• Jubileusz 50-lecia Zespołu Ludowego „Jaworzanki”

• 11 lutego przedstawiciele szkoły - dyrektor Marta Majkowska i Roman Piskulak - wzięli udział w obchodach jubileuszu 50-lecia Zespołu Ludowego „Jaworzanki”.
            ,50 lat działalności to piękny jubileusz. W tym okresie zespół zdobył sympatię i uznanie nie tylko w gminie, województwie, ale także w kraju.
            Z dumą myślimy o wieloletniej współpracy przy realizacji programów artystycznych i spotkań z młodzieżą szkolną.
            Z okazji tak pięknego jubileuszu życzyliśmy Artystom i Kierownictwu Zespołu Ludowego „Jaworzanki” wielu sukcesów oraz wszystkiego najlepszego na następne pięćdziesięciolecie.

• Podsumowanie akcji "Szkoły pełne Talentów"

• W okresie od września do listopada 2022 r. nasza szkoła wzięła udział w akcji Lidla „Szkoły pełne Talentów”. Za przekazane przez naszych Uczniów, ich Rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły kupony zwane Talenciakami otrzymaliśmy gry, zestawy plastyczne, zestaw do gier matematycznych i doświadczeń, plansze do gry w szachy, klocki, zestawy plastyczne i wiele innych przydatnych pomocy.

W imieniu uczniów serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i każdego przyniesionego Talenciaka.

• Walentynki

• Święto Zakochanych to doskonała okazja aby przesłać kilka ciepłych słów osobom, które szczególnie lubimy. W związku z tym z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole działa Poczta Walentynkowa. Do specjalnie przygotowanej skrzyneczki wszyscy chętni mogli wrzucać karteczki z miłymi pozdrowieniami dla swoich koleżanek i kolegów.
            14 lutego, w dniu Świętego Walentego, przewodnicząy i zastępca Samorządu Uczniowskiego rozdali walentynkowe karteczki ich adresatom, które dostarczyły wszystkim wiele uśmiechu i radości.

• Dzień Babci i Dziadka

• Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ukochanych babć i dziadków. Z tej okazji 20 stycznia Babcie i Dziadkowie zagościli w naszej szkole zaproszeni przez swoje wnuki. Dzieci z grup przedszkolnych oraz klas I – III wspólnie ze swoimi paniami przygotowały uroczysty program artystyczny dla przybyłych gości. Zaśpiewały piosenki, recytowały wierszyki, zatańczyły poloneza. Na zakończenie dzieci wręczyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom własnoręcznie zrobione prezenty.

Zaproszeni goście z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość. Babciom i Dziadkom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia.

To był naprawdę wyjątkowy dzień.