• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• 21 września był wyjątkowym dniem w naszej szkole. A to za sprawą wyborów do Samorządu Uczniowskiego.
            Poprzedzała je burzliwa kampania wyborcza, w czasie której kandydaci ubiegający się o funkcję w samorządzie mieli okazję przedstawić swój program.
            Na plakatach wyborczych nie zabrakło chwytliwych haseł: „brak prac domowych”, „dzień bez jedynki” czy „dzień bez plecaka”.
            W wyborach do Samorządu Uczniowskiego swój głos oddali uczniowie wszystkich klasy, którzy obecni byli w tym dniu w szkole. Nad całością wyborów czuwała pani Jolanta Kuta, opiekunowie samorządu oraz pani Aneta Kuc i Inga Pabjan. W liczeniu głosów pomagała paniom uczennica klasy 8 Nikola Salwa. To na nich spoczywała także odpowiedzialność za prawidłowy przebieg i zachowanie tajności głosowania. Oficjalne wyniki głosowania zostały przedstawione 25 września przez dyrektora szkoły panią Martę Majkowską.

Na podstawie ilości zdobytych głosów przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Nadia Rzepka z klasy 8, zastępcą został Maria Sikora z klasy 7, natomiast stanowisko sekretarza objęła Amelia Sikora z klasy 6.

Serdecznie gratulujemy oraz życzymy ciekawych pomysłów i wytrwałości w pracy.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego
            Jolanta Kuta

• Sprzątanie świata

• W środę 20 września 2023 roku uczniowie i przedszkolaki wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zagnańsku po raz kolejny wyruszyli w teren, by zawalczyć o czyste pobocza, boiska, place zabaw i naturalne, zielone lasy. Pogoda dopisała, humory również, dlatego pracowało się lekko i nadzwyczaj efektywnie. Wystarczyła godzina, by przywrócić okolicznej przyrodzie cały jej splendor oraz zebrać kilkanaście worków z niechlubną zawartością. Oczywiście wszyscy pamiętali o segregacji odpadów i przestrzegali wszelkich zasad, które można by określić jako ekologiczny savoir-vivre. Akcja zakończyła się pełnym sukcesem, a to, jak długo będziemy się cieszyć z jej rezultatów, zależy od nas samych.

Pamiętajmy! Kto nie śmieci, temu słońce zawsze świeci!

Rafał Okła

• 84. rocznica bitwy pod Kajetanowem

• 10 września 2023 r. w Kajetanowie upamiętniono 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz bitwy pod Kajetanowem.
            W uroczystości wzięła udział reprezentacja naszej szkoły wraz z dyrektorem panią Martą Majkowską oraz pocztem sztandarowym.

• Narodowe Czytanie 2023

• Książka – skrzydła” – tak o literaturze wypowiadała się sławna polska pisarka Eliza Orzeszkowa. Nasi uczniowie zgodzili się ze słowami autorki utworu „Nad Niemnem”, czego potwierdzeniem było ich zaangażowanie w czytanie opowiadania pt.:„Przygoda Jasia”. Ten pouczający i bardzo ciekawy utwór, którego autorką jest właśnie Eliza Orzeszkowa czytali uczniowie z okazji ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo pt.:„Narodowe czytanie”. Opowiadanie przedstawia losy chłopca obawiającego się ludzi ubogich. Dziecko pod wpływem niespodziewanych wydarzeń zmienia swoje postępowanie i zaczyna pomagać osobom potrzebującym. Historia Janka to bardzo interesująca opowieść, której uczniowie uważnie słuchali i, jak sami stwierdzili, bardzo wiele ich nauczyła, szczególnie tolerancji i szacunku do drugiego człowieka.

Fragmenty utworu czytali kolejno:

Zosia Gonciarz – kl. IV,

Wojciech Łoboda – kl. V,

Amelia Kowalska – kl. VI,

Amelia Kmieć – kl. VI,

Maksymilian Salwa – kl. VII,

Nadia Rzepka – kl. VIII.

Wszystkim uczestnikom akcji dziękują organizatorzy, panie: Jolanta Kuta, Weronika Lasota, Dorota Sabat oraz Inga Pabjan.

Weronika Lasota