• II Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Zagnańsk

• "Mówi się, że życie jest zbyt krótkie, by je poświęcić szachom. Ale to już wina życia, nie szachów” – tymi słowami podsumował niegdyś wieloletnie zmagania szachowe amerykański mistrz tej gry, William Napier. Uczestnicy II Turnieju Szachowego o Puchar Wójta Gminy Zagnańsk w Kajetanowie, choć młodzi, niewątpliwie poświęcili już wiele czasu i energii, by doskonalić swe strategiczne umiejętności. I z całą pewnością nie był to czas stracony.

2 lutego 2024 roku trzej reprezentanci naszej szkoły, Marcin Górzyński (klasa III), Filip Haba (klasa IV) oraz Nikodem Skrzyniarz (klasa VI) pod opieką pani Anety Kuc wzięli udział w ww. turnieju. Konkurencja była liczna, bardzo silna i zaprawiona w bojach. Tym bardziej cieszy fakt, że Marcin Górzyński wywalczył w swojej grupie wiekowej III miejsce. Wyróżnieni otrzymali z rąk organizatorów puchary, nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim uczestnikom!

Rafał Okła

• "Poczuj chemię do fizyki", czyli nieszablonowe eksperymenty naukowe

• W poniedziałek, 5 lutego 2024 roku, gościliśmy w naszej szkole pana Patryka, reprezentanta grupy „Zaelektryzowani” z Lublina, który z pomocą balonika Stefana i wyłonionych z tłumu ochotników udowodnił, że nauka i zabawa to jedno i to samo. A trzeba podkreślić, że działo się naprawdę dużo! Wiele emocji wzbudził na przykład mały, niepozorny rowerek – aby skręcić w prawo, należało zwrócić kierownicę w lewo i na odwrót. Niezwykle efektowna była mieszanina ciekłego azotu z gorącą wodą. Kłęby gęstego, białego dymu wydobywającego się z wiaderka spowiły salę gimnastyczną na kilka minut, a niektórzy marzyciele zastanawiali się, czy powstałe w ten sposób chmurki i obłoczki nie zostaną z nami na dłużej. Nie brakowało również eksperymentów z helem zabawnie zmieniającym głos oraz z wodorem, który połączony z powietrzem i podpalony eksplodował z hukiem.

Zręcznie przeplatane elementy humorystyczne oraz edukacyjne, solidna porcja wiedzy i frajdy przyniosły zamierzony efekt – wszyscy poczuli chemię do fizyki i nagrodzili pana Patryka długimi brawami. Dziękujemy za ten fantastyczny pokaz!

Rafał Okła

• Dzień Babci Dzień Dziadka

• 19 stycznia w naszej szkole miała miejsce wspaniała uroczystość - Dzień Babci i Dziadka. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci z oddziałów przzdszkolnych i klas I - III  przedstawiły program artystyczny, na  który złożyły się piękne wiersze i piosenki, a także pokazy taneczne. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając najmłodszych gromkimi brawami.