• Powiatowe i gminne konkursy przyrodnicze

          • W kwietniu uczniowie klas IV – VI wzięli udział w dwóch konkursach przyrodniczych. Pierwszy z nich, pod hasłem „Geologiczne zakątki powiatu kieleckiego w obiektywie”, polegał na wykonaniu fotografii przedstawiających najciekawsze stanowiska geologiczne naszego regionu (np. skałki, jaskinie, kamieniołomy, gołoborza). Prace były interesujące, różnorodne i dowiodły ponad wszelką wątpliwość, że przyroda nieożywiona, ujęta w kadry tak znamienitych młodych artystów, jawi się jako żywa.

            Drugi konkurs, tym razem organizowany przez Wójta Gminy Zagnańsk pod nazwą „Karmnik dla ptaków”, polegał – co nietrudno wydedukować – na samodzielnym wykonaniu karmnika naturalnej wielkości. Ten zaś musiał być sporządzony z materiałów ekologicznych i zdatny do użytku na zewnątrz, nawet w deszczu czy śniegu. Również w tym przypadku dzieci nie zawiodły, dostarczając wiele ciekawych projektów. Do II etapu konkursu wybrana została praca Mieszka Salwy, ucznia klasy IV.

            Jesteśmy wdzięczni wszystkim uczestnikom. Trzymamy za Was kciuki!

            Rafał Okła

            Koordynator

          • Obchody Dnia Ziemi

          • Ostatni tydzień kwietnia bez wątpienia należał do młodych ekologów z klasy IV. Z okazji Dnia Ziemi uczniowie, wspomagani przez wychowawcę, Rafała Okłę, przygotowali ciekawe prezentacje dotyczące ochrony przyrody i środowiska. Wykazali się przy tym aktorsko, wcielając się w nowe dla siebie role.

            Po krótkiej prezentacji koordynatora głos zabrała prof. dr hab. Weronika Zapała, specjalistka ds. ochrony wód. Przybliżyła słuchaczom problemy wynikające z niewłaściwego gospodarowania ograniczonymi zasobami wody pitnej. Wskazała na postępujące zanieczyszczenie rzek, jezior i wszechoceanu oraz zaproponowała rozwiązania, które każdy może zastosować w praktyce, by uchronić planetę i nas samych przed hydrologiczną suszą.

            Kolejnym prelegentem okazał się być specjalista ds. ochrony powietrza, klimatolog, prof. dr hab. Dawid Waniak. Profesor Dawid, prawdziwy znawca tematu, objaśnił, czym jest smog, jak powstaje efekt cieplarniany, i dlaczego kwaśne deszcze stopniowo niszczą miejską architekturę.

            Ostatni mówca, znany i szanowany specjalista ds. gospodarowania odpadami, prof. dr hab. inż. Henryk Wesołowski, odpowiedział słuchaczom na pytanie „Czy odpady to same straty?”. Jak łatwo się domyślić, odpowiedź była przecząca – wystarczy nieco samodyscypliny, by segregacja i recykling tchnęły w stare szkła czy plastiki zupełnie nowe życie. Profesor poruszył również ważki temat oszczędzania żywności.

            Spotkania, przygotowane oddzielnie dla klas młodszych i starszych, zakończyły się krótkimi quizami ekologicznymi, oczywiście z nagrodami. Potem najodważniejsi wylosowali dla siebie proekologiczne postanowienia, w których postarają się wytrwać jak najdłużej oraz, mamy nadzieję, zachęcą do podobnych postanowień rodzinę, koleżanki i kolegów.

            Tymczasem, z okazji Dnia Ziemi, życzmy naszej planecie 100 miliardów lat!

            Rafał Okła

            Koordynator

          • 232. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

          • 28 kwietnia świętowaliśmy w naszej szkole 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji uczniowie klas IV - VIII przygotowali i przedstawili uroczystą akademię, w której przybliżyli zebranym historię uchwalenia Ustawy Rządowej z 3 maja 1791 r. Zakończeniem części artystycznej był polonez w wykonaniu uczniów klas I – III oraz taniec przedszkolaków z grupy 0b.

            Szkolne obchody 232.rocznicy uchwalenia konstytucji przygotowały panie: Weronika Lasota, Dorota Sabat, Bogusława Misterkiewicz oraz Beata Adamiec.

          • Czuję się bezpiecznie

          • "Czuję się bezpiecznie" - takie hasło przyświecało uczniom klas "0b", I i II, którzy odwiedzili Państwową Straż Pożarną w Kielcach w dniu 26 kwietnia.
            Dzieci dowiedziały się, jak ważny jest moment, w którym zdecydują się pomóc osobie poszkodowanej. W jaki sposób przystąpić do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej jednocześnie dbając o bezpieczeństwo swoje i osoby poszkodowanej, jak poprawnie wezwać pomoc i jak przystąpić do resuscytacji. Odpowiedzi na te trudne pytania dzieci otrzymały w salce edukacyjnej "Ognik" PSP w Kielcach, gdzie obserwowały prawidłowo wykonywane czynności pomocy przedmedycznej. Wybrane osoby mogły nauczyć się krok po kroku, jak właściwie jej udzielać.
            Oprócz nauki prawidłowej pomocy przedmedycznej, uczniowie dowiedzieli się, jak reagować na różne niebezpieczeństwa w domu, jak postąpić w niebezpiecznych sytuacjach, np., gdy zapali się patelnia, w jakiej pozycji opuścić zadymione pomieszczenie.
            Na koniec spotkania dzieci mogły obejrzeć sprzęt, którego strażacy używają na co dzień, mogły wsiąść do wozu i zobaczyć zjazd na rurze.

            Z okazji zbliżającego się Dnia Strażaka dzieci złożyły dzielnym druhom życzenia tyle samo powrotów ile wyjazdów z niebezpiecznych akcji oraz podziękowały za serdeczne przyjęcie. 

            Beata Adamiec

          • Dzień Ziemi. Czyste Góry Świętokrzyskie.

          • 21 kwietnia uczniowie klas IV i V wyruszyli w teren, by aktywnie i pożytecznie spędzić czas, a do tego przysłużyć się Błękitnej Planecie, która już następnego dnia miała obchodzić swe wyjątkowe święto. Okazji do tak pospolitego ruszenia było zresztą więcej, bo w tym samym czasie Lokalna Organizacja Turystyczna zaprosiła dzieci do akcji sprzątania regionu pod nazwą „Czyste Góry Świętokrzyskie”. Zatroskani ekofani, pod opieką nauczycieli i wychowawców, niezwłocznie przystąpili więc do dzieła: zaopatrzeni w worki i rękawiczki, dokładnie uprzątnęli słynny rezerwat Zachełmie oraz jego najbliższą okolicę. Nie zapomnieli przy tym o segregacji odpadów. Poznali też kilka ciekawostek z życia napotkanych gatunków ptaków i… ślimaków, które bardzo upodobały sobie tamtejszy kamieniołom.

            Po powrocie do szkoły był czas na posiłek i krótki odpoczynek, po czym dzieci udały się szkolnym autokarem do Samsonowa, w ruiny huty „Józef”, gdzie Wójt Gminy Zagnańsk, pan Wojciech Ślefarski, podsumował całą akcję i podziękował wszystkim uczestnikom. Po długiej zabawie w chowanego i/lub ganianego wszyscy, zadowoleni i wypoczęci, powrócili do bazy.

            Serdecznie dziękujemy organizatorom i uczestnikom akcji oraz niecierpliwie wyglądamy kolejnych ekologicznych wyzwań!

             

            Rafał Okła

            Koordynator akcji

             

          • Łączy nas pamięć

          • Na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Zagnańsku nasza szkoła włączyła się do akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”, zorganizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Inicjatywa ta ma na celu upamiętnienie powstania w getcie warszawskim, które wybuchło 19 kwietnia 1943 r.

            Uczniowie klas IV i VI z wychowawcami -  Rafałem Okłą i Romanem Piskulakiem obejrzeli film pt. „Będę pisać”, który opowiadał o losach dwojga żydowskich nastolatków przed wojną i po jej wybuchu. Historia Zosi i Natana wywarła ogromne wrażenie na uczestnikach spotkania. Podczas wspólnego omawiania wydarzeń padło wiele cennych uwag, np. że w życiu należy kierować się przyjaźnią  i miłością wobec ludzi, gdyż to pomogło przetrwać trudne chwile, radzić sobie z sytuacjami, których doświadczyli bohaterowie filmu. Nauczyciel Roman Piskulak przybliżył młodzieży historię pomocy udzielanej przez Polaków Żydom w czasie II wojny światowej, nawiązując także do wydarzeń w Zagnańsku. 

            W drugiej części spotkania uczniowie zgodnie ze wskazówkami bibliotekarki
            p. Karoliny Michty wykonali żonkile, które symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Na stronie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN znajduje się wyjaśnienie, dlaczego właśnie te kwiaty: „Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę powstania w getcie warszawskim dostawał je od anonimowej osoby. Sam również co roku 19 kwietnia składał pod pomnikiem Bohaterów Getta bukiet żółtych kwiatów – były to często żonkile”.

            Wspólne obchody 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim były dużym przeżyciem i cenną lekcją historii dla młodzieży szkolnej.

            Roman Piskulak

             

          • Gościliśmy dzieci i ich rodziców z Ukrainy

          • 31 marca odbyło się niezwykłe spotkanie z dziećmi i ich mamami z Ukrainy. Goście wybrali się pod opieką pani Beaty Adamiec na zwiedzanie naszego pięknego zakątka – gminy Zagnańsk.
            Pierwszym punktem było spotkanie z panem Romanem Piskulakiem w kościele pw. św. Rozalii i św. Marcina. Przewodnik opowiedział o historii powstania Zagnańska i świątyni. Następnie udaliśmy się do kamieniołomu, w którym goście dowiedzieli się o prehistorycznym tetrapodzie i mogli podziwiać jego odciski na kamieniu.
            Potem mogli podziwiać z okien autokaru pomnik przyrody - Dąb Bartek, a w Samsonowie zwiedzali ruiny huty.
            Ostatnim punktem było spotkanie w remizie OSP Zagnańsk - Chrusty przedstawicieli KGW Florianki, rodziców i dzieci z naszej szkoły. Goście poczęstowani zostali kawą, herbatą i upieczonymi przez rodziców smacznymi ciastami. „Czerwona kalina” zaśpiewana przez gości wielu uczestnikom wycisnęła łzy z oczu. Na koniec spotkania były prezenty, podziękowania i wspólna fotografia.
            Organizatorzy serdecznie dziękują Rodzicom i Uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 w Zagnańsku (Chrustach) za pomoc i udział w tym niezwykłym spotkaniu. Szczególne wyrazy uznania i podziękowania kierujemy do pani Tetiany Brevko – inicjatorki wydarzenia.

            Beata Adamiec

          • WITAJ, WIOSNO!

          • 24 marca cała społeczność szkolna miała okazję oglądać wspaniałe występy naszych uczniów. Wszystkie klasy oraz grupy przedszkolne uczestniczyły tego dnia w konkursach i zabawach zorganizowanych z okazji powitania pierwszego dnia wiosny.
            Wiosenne nastroje udzieliły się wszystkim, zarówno występującym, jak i widowni, która angażując się w zabawę, dopingowała kolegów i koleżanki przedstawiających swoje umiejętności. Dzięki temu nasi uczniowie czuli się swobodnie i z pewnością siebie prezentowali swoje talenty. Szanowne Jury w składzie: przewodnicząca – pani dyrektor Marta Majkowska oraz członkowie: pani Aneta Karpeta i pan Sławomir Biernat mieli trudne zadanie polegające na wyłonieniu zwycięzców, ponieważ poziom prezentowanych umiejętności był naprawdę wysoki!

            Tego dnia odbyły się dwa konkursy: Szkolny Konkurs Talentów oraz Konkurs Recytatorski. Ten pierwszy cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów, którzy chcąc pokazać szerszemu gronu osób swoje możliwości, spisali się na medal i przygotowali wspaniałe występy. Odbyły się: pokazy taneczne, prezentacje prac plastycznych, śpiew, taniec akrobatyczny, gra na pianinie oraz pokaz układania kostek w rekordowo krótkim czasie! Dzięki pani Kamili Drezno mieliśmy także okazję obejrzeć piękny pokaz tańca w wykonaniu uczniów naszej szkoły uczęszczających na dodatkowe zajęcia taneczne.

            Konkurs Recytatorski również wzbudził zainteresowanie naszych podopiecznych. Widownia uważnie obserwowała uczniów deklamujących wyuczone na pamięć wiersze, starających się najlepiej interpretować recytowane utwory. Poezja o tematyce wiosennej wprawiła widownię w nastrój refleksji i wyciszyła wszystkich obecnych w sali.

            Oprócz dwóch najważniejszych konkursów odbył się także quiz, który miał na celu rozbawienie widowni i zaangażowanie uczniów oglądających występy kolegów i koleżanek. Zadawane zagadki miały także pobudzić szare komórki naszych podopiecznych, którzy mogli wykazać się wiedzą przed całą społecznością szkolną.

            Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w pomoc przy organizacji, w szczególności paniom: Jolancie Kucie, Bogusławie Misterkiewicz, Dorocie Sabat oraz Elżbiecie Ślewie.

            Zwycięzcy w poszczególnych grupach wiekowych:

             

            Konkurs Talentów

            Klasy I –  III

            1. miejsce – Pola Rzepka (kl. III)

            2. miejsce –  Magdalena Łoboda (kl. I)

            3. miejsce – Marcelina Lach (kl. I)

            wyróżnienie – Lena Salwa (kl. I)

            Klasy IV – VIII

            1. miejsce – Norbert Tusień (kl. VI)

            2. miejsce – Nadia Rzepka (kl. VII)

            3. miejsce – grupa „Sześciokąty” (kl. VI i VII)

            Konkurs Recytatorski

            Klasy I – III

            1. miejsce – Maria Nowińska (kl. I)

            2. miejsce – Pola Rzepka (kl. III)

            3. miejsce – Małgorzata Kołodziejczyk (kl. III)

            Klasy VI – VIII

            1. miejsce zajęły ex aequo trzy osoby: Nadia Rzepka (kl. VII), Maksym Brevko (kl. VI) oraz Maria Sikora (kl. VI)

            Weronika Lasota

        • Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych 2023/2024
          • Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych 2023/2024

          • Od 1 marca rusza rekrutacja do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Zagnańsk na rok szkolny 2023/2024.

            Prosimy o zapoznanie się z kryteriami i harmonogramem postępowania rekrutacyjnego, który został zamieszczony na stronie internetowej Gminy Zagnańsk Kryteria i termin postępowania rekrutacyjnego. 

            Przypominamy, że nabór trwa od 1 marca 2023 r. do 14 marca 2023 r.

            Dokumenty dotyczące przyjęcia dziecka do pobrania w zakładce Rekrutacja.

          • TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA W NASZEJ SZKOLE

          • XXXI edycja Tygodnia Kultury Języka w tym roku poświęcona była sztuce czytania. Jako motyw przewodni wykorzystano słowa Wisławy Szymborskiej „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.
            Tegoroczne obchody TKJ w naszej szkole skupiły się wokół organizacji wydarzeń, mających na celu: kształtowanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, korzyści wynikających z czytania i uczenia się oraz roli biblioteki.

            Szkolny mistrz czytania ze zrozumieniem
            Wśród młodzieży klas IV – VIII wyłoniliśmy uczniów, którzy szybko czytają ze zrozumieniem. Uczestnicy szkolnego konkursu w określonym czasie musieli przeczytać tekst poświęcony historii książki, a następnie odpowiedzieć na pytania związane z opracowaniem.
            Zwycięzcy w poszczególnych klasach:
            klasa IV – I miejsce  - Wiktor Zagdański, II miejsce – Michał Mendalski, III miejsce – Wojciech Łoboda;
            klasa V – I miejsce – Nikodem Skrzyniarz, II miejsce – Amelia Kowalska, III miejsce – Dominik Malinowski;
            klasa VI – I miejsce – Maria Sikora , II miejsce – Maria  Mendalska, III miejsce – Norbert Tusień;
            klasy VII i VIII – I miejsce – Aleksandra Dziubańska, II miejsce – Kacper Łukomski, III miejsce – Nikola Salwa i Nadia Rzepka.

            Moja ulubiona książka - tę książkę warto przeczytać!
            Pod takim hasłem uczniowie klasy V i VI prezentowali swoim koleżankom
            i kolegom książki, po które warto sięgnąć.

            Spotkanie z bajką w szkolnej „ZERÓWECZCE”
            Czytanie dzieciom bajek jest czynnością prawdziwie magiczną, zaspokaja bowiem wszystkie ich potrzeby emocjonalne, wspiera wszechstronny rozwój, jest jedną z najskuteczniejszych metod wychowawczych, a przede wszystkim przynosi dzieciom ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia.
            W ten niezwykły, magiczny świat bajek wprowadzili najmłodszych uczniowie klasy czwartej: Wojciech Łoboda, Henryk Wesołowski i Mieszko Salwa, czytając baśń „Kopciuszek”.
            Przedszkolaki słuchały z wielkim zaciekawieniem, a później opowiadały treść. Na zakończenie spotkania, pod czujnym okiem p. Beaty Adamiec, wykonały piękne prace plastyczne nawiązujące do przeczytanego utworu. Wystawa została zaprezentowana w szkole.

            PODRÓŻ  DO  KRAINY  LITERATURY
            Do promocji czytelnictwa włączyli się uczniowie klas I – II, którzy wykonali wspaniałe prace plastyczne pod hasłem: „Moja ulubiona lektura”. Za inspirowanie dzieci podziękowania należą się Rodzicom oraz p. Agnieszce Dziwoń i p. Elżbiecie Ślewie. Szkolna wystawa prac wzbudziła duże zainteresowanie.

            Spotkanie autorskie z Piotrem Krukiem
            Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Samsonowie uczniowie klasy VIII uczestniczyli w spotkaniu autorskim z p. Piotrem Krukiem, poliglotą, autorem książki „Języki obce w karierze polskich prezesów, dyplomatów i mistrzów świata” oraz z p. Moniką Życińską, dyrektor Działu Obsługi Klienta Grupy Cersanit, bohaterką jednego z rozdziałów, a zarazem mieszkanką naszej gminy.

            Piotr Kruk zachęcał młodych ludzi do nauki języków obcych. Przekonywał, że zdobyte umiejętności na pewno wykorzystają w wielu życiowych sytuacjach. W swoim wystąpieniu Monika Życińska podkreślała, że znajomość przynajmniej dwóch języków obcych zwiększa znacząco atrakcyjność osób ubiegających się o pracę.
            Autor w trakcie spotkanie wyraził nadzieję, że wśród uczestników są przyszli ludzie sukcesu, wskazując jednocześnie, że osiągnąć go można, realizując swoje marzenia, jednocześnie ucząc się języków obcych.

             

            Roman Piskulak

            Organizator szkolnego TKJP

          • Nasze wyniki w Świętokrzyskiej Lidze Szachowej

          • Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni” 
            Paul Morphy

             

            Szkoła bierze udział w szachowych zmaganiach w III Świętokrzyskiej Międzyszkolnej Lidze Szachowej.  Szkolne koło szachowe wystawiło drużyny
            w dwóch grupach wiekowych.

            15 marca uczniowie rozegrali piąty turniej. Najlepsze wyniki uzyskali w grupie klas 0 – III: Filip Haba - 5. miejsce, Marcin Górzyński – 9. miejsce; w grupie klas IV – VI Krystian Zapała - 17. miejsce.

            Następny turniej odbędzie się 14 kwietnia – cała szkoła trzyma kciuki za naszych zawodników.

            Roman Piskulak
            Opiekun Szkolnego koła szachowego

          • Piłkarze "Korony" Kielce gościli w naszej szkole

          • 15 marca reprezentanci drużyny piłkarskiej „Korona” Kielce, Marceli Zapytowski i Adam Deja, odwiedzili naszą szkołę. W żółto – czerwonej sali gimnastycznej zostali oni przywitani przez swoich wiernych fanów. W czasie spotkania zawodnicy opowiadali o swoich, , odpowiadali na pytania  oraz zaprezentowali swoje umiejętności piłkarskie. Do wspólnego treningu Koroniarzy dołączył ksiądz Marek Łosak, wierny kibic i złoty medalista Halowych Mistrzostw Europy Duchownych.
            Piłkarze przygotowali dla naszych uczniów również konkurs. Zadaniem uczestników było wykonanie ćwiczenia wytrzymałościowego, tak zwanej „deski”. Najlepszym okazał się Norbert Tusień z klasy VI, który osiągnął wynik ponad 4 minuty. Nagrodą był bilet wstępu na mecz „Korony”. 
            Na zakończenie spotkania z piłkarzami nadszedł czas na autografy i wspólne zdjęcia.

            Uczniowie i nauczyciele serdecznie dziękują za przyjęcie zaproszenia i odwiedziny w naszej szkole.

            Organizatorzy
            Aneta Kuc, 
            Sławomir Biernat

            Informacje o spotkaniu na stronie internetowej "Korony"

          • Spotkanie z podróżnikiem Damianem Czajką

          • 10 marca odbyło się kolejne spotkanie ze znanym już naszym uczniom podróżnikiem panem Damianem Czajką. Tym razem pan Damian podzielił się z zebranymi swoimi przygodami, które przeżył w czasie podróży do Brazylii. 
            Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali przygód podróżnika i obejrzeli zdjęcia prezentowane podczas spotkania. Na koniec spotkania pan Damian chętnie odpowiadał na pytania uczniów związane z jego podróżami.

            Organizatorem spotkania był pan Sławomir Biernat. 

          • Z wizytą w szkolnej bibliotece

          • 2.03 dzieci z oddziału przedszkolnego 0b odwiedziły bibliotekę szkolną. W czasie spotkania maluchy dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza. Miały również okazję zobaczyć najstarszy księgozbiór, który znajduje się w bibliotece szkolnej. Na zakończenie spotkania, które spotkało się z dużym zainteresowaniem zerówkowiczów, dzieci obiecały, że będą dbać o książeczki.

          • Bieg “Tropem Wilczym”

          • 1 marca reprezentacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w Biegu “Tropem Wilczym”. Wzięło w nim udział 16 uczniów naszej szkoły, harcerzy z 27 DH wraz z opiekunami p. Anetą Kuc, p. Sławomirem Biernatem oraz przedstawicielem rodziców p. Karoliną Tkacz.  
            Celem Biegu Pamięci "Żołnierzy Wyklętych” było oddanie hołdu bohaterom polskiego podziemia antykomunistycznego, którzy w latach 1944 – 1963 oddali życie w walce o wolność Ojczyzny. 
            N
            asi biegacze pokonali odcinek 2 x 1963 m. Ten symboliczny dystans nawiązuje do daty śmierci ostatniego poległego Żołnierza Wyklętego, Józefa Franczaka ps. “Laluś”, który zginął w 1963 r.  
            Uczniowie zapalili również znicze na mogiłach bohaterów Ojczyzny na cmentarzu parafialnym.  
            Uczestnicy biegu: Olek Rzepka, Pola Rzepka, Patryk Salwa, Dawid Waniak, Zygmunt Sabat, Weronika Zapała, Henryk Wesołowski, Amelia Kowalska, Aleksandra Młodawska, Amelia Sikora, Maja Tkacz, Maria Mendalska, Maja Cieślik, Patrycja Kopeć, Nikola Salwa, Nadia Rzepka.  

            Każdy z uczestników biegu otrzymał koszulkę z wizerunkiem Żołnierzy Wyklętych oraz pamiątkowy medal.  

               Koordynator biegu 
            Sławomir Biernat 

          • Dzień piżamy

          • Z inicjatywy Szkolnego koła PCK 1 marca chętni uczniowie naszej szkoły przyszli na lekcje w piżamach, aby solidaryzować się z dziećmi chorymi, które w tym stroju spędzają długie tygodnie w szpitalach na oddziałach onkologicznych. 

            Dzień piżamy to dzień zwrócenia uwagi na to, jak wielką wartość ma zdrowie oraz na empatię, ponieważ piżama to codzienność ciężko chorych dzieci. 

          • Sukcesy Szachistów

          • 14 lutego reprezentacja szkoły w składzie: Marcin Górzyński – kl. II, Aleksander Rzepka – kl. III, Nikodem Skrzyniarz – kl. V, Krystian Zapała – kl. V, Jakub Kuliński – kl. VI, Maksymilian Salwa – kl. VI wzięła udział w  I Gminnym Turnieju Szachowym im. Majora Zbigniewa Mielczarka o Puchar Wójta Gminy Zagnańsk, który odbył się w SP w Kajetanowie.
            Zawodnicy rywalizowali w trzech grupach wiekowych, a najlepsze wyniki  uzyskali: w grupie klas 0 – II Marcin Górzyński zajął drugie miejsce, w grupie klas III – V Nikodem Skrzyniarz piąte miejsce, a w grupie klas VI – VIII Maksymilian Salwa siódme miejsce.

            NASZE WYNIKI W ŚWIĘTOKRZYSKIEJ LIDZE SZACHOWEJ

            Szkoła bierze udział w szachowych zmaganiach w III Świętokrzyskiej Międzyszkolnej Lidze Szachowej.  Szkolne koło szachowe wystawiło drużyny
            w dwóch grupach wiekowych.

            15 lutego uczniowie rozegrali czwarty turniej. Najlepsze wyniki uzyskali w grupie klas IV – VI uczeń Maksymilian Salwa - 4. miejsce, a w grupie klas 0 – III uczeń Filip Haba - 8. miejsce.

            Roman Piskulak
            Opiekun Szkolnego koła szachowego

          • Jubileusz 50-lecia Zespołu Ludowego „Jaworzanki”

          • 11 lutego przedstawiciele szkoły - dyrektor Marta Majkowska i Roman Piskulak - wzięli udział w obchodach jubileuszu 50-lecia Zespołu Ludowego „Jaworzanki”.
            ,50 lat działalności to piękny jubileusz. W tym okresie zespół zdobył sympatię i uznanie nie tylko w gminie, województwie, ale także w kraju.
            Z dumą myślimy o wieloletniej współpracy przy realizacji programów artystycznych i spotkań z młodzieżą szkolną.
            Z okazji tak pięknego jubileuszu życzyliśmy Artystom i Kierownictwu Zespołu Ludowego „Jaworzanki” wielu sukcesów oraz wszystkiego najlepszego na następne pięćdziesięciolecie.

             

             

          • Podsumowanie akcji "Szkoły pełne Talentów"

          • W okresie od września do listopada 2022 r. nasza szkoła wzięła udział w akcji Lidla „Szkoły pełne Talentów”. Za przekazane przez naszych Uczniów, ich Rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły kupony zwane Talenciakami otrzymaliśmy gry, zestawy plastyczne, zestaw do gier matematycznych i doświadczeń, plansze do gry w szachy, klocki, zestawy plastyczne i wiele innych przydatnych pomocy. 

            W imieniu uczniów serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i każdego przyniesionego Talenciaka.